راهنما و آموزش نحوه استفاده از اسکنر دستی iscan مدل wifi

چه امتیازی می دهید؟

اسکنر دستی iScan مدل Wifi یکی از اسکنرهای دستی و قابل حمل است که ابعاد و وزن مناسبی برای جا به جایی دارد. با کمک این اسکنر می توانید اسناد، مدارک و کتاب های مختلف را در سریع ترین زمان ممکن اسکن کنید.

نحوه استفاده از اسکنر iscan مدل Wifi

همراه با این اسکنر یک عدد رم ۱۶ گیگابایتی به عنوان هدیه ارسال می شود که برای اسکن کردن اسناد و مدارک کاربرد خواهد داشت. برای شروع کار با اسکنر دستی مدل وای فای، ابتدا باید رم را در قسمت کناری مربوطه قرار دهید.

سپس اسکنر دستی iScan را به کمک دکمه روشن/خاموش، روشن کنید. به روی دستگاه چندین دکمه مختلف قرار دارد که تمامی آن ها برای تغییر تنظیمات اسکنر به کار می روند. در ادامه هر یک را بررسی خواهیم کرد.

تغییر تنظیمات اسکنر دستی iScan

با فشار دادن دکمه هایی که فلش های بالا و پایین دارند می توانید تنظیمات اسکنر را تغییر دهید. فلش بالا، فرمت فایل نهایی شما را تعیین خواهد کرد. شما می توانید فایل های اسکن شده خود را به صورت PDF یا JPG ذخیره کنید.

فلش پایین، کیفیت فایل های اسکن شده را تغییر می دهد. شما می توانید اسناد و مدارک مورد نظرتان را با کیفیت های زیر اسکن و ذخیره کنید:

  • کیفیت پایین (low): 300 DPI
  • کیفیت بالا (high): 600 DPI
  • کیفیت عالی (fine): 1050 DPI

سایر گزینه های تنظیمات اسکنر iScan

با فشردن دکمه چرخ دنده یا همان تنظیمات در سمت چپ بالای اسکنر، وارد منوی تنظیمات می شوید. در این بخش دسترسی کامل و بهتری به تنظیمات اسکنر دستی مدل Wifi خواهید داشت.

  1. گزینه اول همان DPI یا کیفیت اسناد اسکن شده است که پیش تر توضیحات کاملی درباره شان داده ایم.
  2. گزینه دوم color است که با استفاده از آن می توانید اسناد و مدارک اسکن شده را به صورت رنگی (color) یا تک رنگ (mono) داشته باشید.
  3. گزینه Wifi Link برای اتصال اسکنر دستی به وای فای است.
  4. گزینه JPG/PDF برای تغییر فرمت فایل ها می باشد.
  5. فرمت (Format) مربوط به رم داخل دستگاه است. به کمک این گزینه می توانید رم درون اسکنر را فرمت یا پاک کنید.
  6. برای تنظیم تاریخ و زمان می توانید به روی Date/Time کلیک کنید.
  7. تغییر زبان اسکنر دستی iScan نیز در بخش Language در دسترس شما خواهد بود.

نحوه اسکن کردن اسناد و مدارک با اسکنر دستی مدل وای فای

برای این کار ابتدا کاغذ مورد نظر خود را به روی سطحی صاف قرار دهید، سپس دستگاه خود را که از پیش روشن شده است، برداشته و دوباره به روی دکمه روشن/خاموش آن کلیک کنید.

با زدن این دکمه به روی صفحه نمایش اسکنر، تصویر بنفش رنگ همراه با آیکون نمایش داده می شود. این تصویر به معنای آمادگی وسیله برای اسکن است. برای شروع اسکن کردن، نشانگر یا خطی که در لبه پایینی دستگاه قرار گرفته را گوشه برگه قرار دهید.

در ادامه به آرامی و با سرعتی یکنواخت، اسکنر را به پایین می کشید. چنانچه سرعت شما بیش از حد باشد، اخطاری قرمز رنگ به روی صفحه نمایش داده می شود و ممکن است قسمتی از سند شما به وضوح ذخیره نشود.

پس از پایان این مراحل و اسکن تمام برگه، بار دیگر دکمه خاموش/روشن را فشار دهید. در پایان تصویری نهایی از اسکن به روی صفحه نمایش نمایان خواهد شد و اسکن شما انجام می شود.

اتصال به وای فای در اسکنر دستی iScan

زمانی که شما قصد بررسی و دریافت فایل های اسکن شده خود را دارید، باید به صورت بی سیم به دستگاه متصل شوید. برای این کار وارد منوی تنظیمات شده و سپس روی گزینه Wifi Link کلیک کنید.

برای ایجاد نقطه اتصال باید چند ثانیه صبر کنید تا علامت و نوشته Wifi به روی صفحه نمایش اسکنر ایجاد شوند. سپس به کمک وای فای گوشی یا لپتاپ تان، به دستگاه اسکنر وصل شوید.

نحوه دریافت فایل های اسکن شده در اسکنر مدل وای فای

پس از اتصال به وای فای و لینک شدن هر دو وسیله به یکدیگر، با گوشی یا لپتاپ وارد مرورگر شوید. سپس از روی دفترچه ای که همراه با اسکنر قرار داشته، آدرس ۱۹۲.۱۶۸.۱۰.۱ را وارد مرورگر کنید.

در این قسمت دستگاه از شما یک نام کاربری و رمز عبور می خواهید. برای هر دو قسمت از کلمه admin استفاده کرده و گزینه login را بزنید. سپس وارد پوشه اسکن ها یعنی dcim شده و بعد روی فولدر ۱۰۰media کلیک کنید. در این فولدر تمامی فایل ها و اسناد اسکن شده ذخیره شده اند.

شما با کلیک به روی هر یک از این فایل ها، تصویر اسکن شده را به روی صفحه نمایش گوشی یا لپتاپ خود خواهید دید. همچنین این امکان را خواهید داشت تا رم را از درون اسکنر دستی خارج کرده و آن را درون دستگاه دیگری قرار دهید و به فایل های خود دسترسی یابید.

دفترچه راهنما اسکنر iscan مدل wifi

دفترچه دستگاه صفحه ۱

دفترچه راهنما اسکنر iscan مدل wifi

دفترچه دستگاه صفحه ۲

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *