دزدگیر بیسیم

امروزه مناسب ترین، کم هزینه ترین و ساده ترین راه افزایش امنیت، خرید و نصب دزدگیر بیسیم منزل و اماکن است. به کمک این سیستم های بیسیم و کارآمد، تمامی بخش های خانه، محل کار و ساختمان خود را کنترل کنید و نگران ورود غیر مجاز افراد نباشید.

این دزدگیر بیسیم که به نام security system نیز شناخته می شود، به کمک دیگر تجهیزات حفاظت، امنیتی و نظارتی مشابه مانند چشمی و مگنت دزدگیر بیسیم، امنیت خانه و محل کار شما را افزایش می دهند.

مزایای خرید و نصب دزدگیر بیسیم

بدون شک استفاده از تکنولوژی‌های جدید مزایای زیادی می‌تواند داشته باشد، این اصل برای دزدگیر بیسیم نیز صادق بوده و این محصولات نیز با مزایا و ویژگی‌هایی که دارند، خرید و استفاده از آن را به الزام تبدیل می‌کند. در ادامه به برخی از این مزایا و ویژگی‌ها می‌پردازیم:

1. مصرف انرژی کمتر

زمانی که دزدگیر شما نیازی به سیم کشی نداشته باشد و به کمک باتری یا پاور بانک تغذیه شود، در مصرف برق صرفه جویی خواهد شد. همچنین دزدگیرهای بیسیم مصرف انرژی پایینی دارند و هنگام فعالیت، به ولتاژ کمی نیاز پیدا خواهند کرد.

2. نصب سریع و آسان دزدگیرهای بیسیم منزل

با خرید دزدگیرهای بیسیم در وقت و هزینه صرفه جویی خواهید کرد. چرا که معمولاً سیستم های بدون سیم روند نصبی سریع و آسان دارند و دیگر نیازی به حضور متخصص نخواهد بود. همچنین می توانید آن ها را در هر نقطه و محلی که می خواهید نصب کنید. به طور کلی قیمت دزدگیر بیسیم با توجه به هزینه های جانبی، ارزان تر خواهد بود.

3. امنیت و ایمنی بیشتر

سیستم هایی که بدون سیم و به صورت وایرلس عمل می کنند، سخت تر از سیستم های سیم دار غیر فعال می شوند. به عنوان مثال اگر دزدی وارد خانه شما شود، می تواند با قطع کردن سیم ها یا برق، عملکرد یک سیستم دزدگیر سیمی را مختل کند. از آنجایی که دزدگیرهای بیسیم اماکن باتری درونی دارند، دیگر افراد نمی توانند به سادگی به روی عملکرد آن اختلال ایجاد کرده یا سیم آن را قطع کنند.

نحوه عملکرد سیستم دزدگیر بیسیم

بسیاری از افراد تصور دارند که سیستم های بیسیم از طریق سیگنال های اینترنتی ارتباط ایجاد می کنند. درحالیکه فرکانس کاری سیستم های دزدگیر بدون سیم اماکن و منزل، بسیار پایین تر بوده و بین فرکانس 43 یا 868 مگاهرتز متغیر است. این فرکانس پایین، ساده تر مخابره شده و اطلاعات بیشتری را جا به جا می کند.

دزدگیر های بیسیم security system به دو شکل معمولی و سیمکارت خور به فروش می رسند. دزدگیر سیمکارتی بیسیم می تواند به وای فای متصل شود و به شکل دو طرفه سیگنال ارسال کند. دزدگیر بیسیم معمولی به دلیل عدم اتصال به وای فای، سیگنال ها و اطلاعات را به شکل یک طرفه ارسال می کند و تنها از پنل مرکزی اطلاعات را دریافت می کند.

چشمی و مگنت دزدگیر بیسیم

شما می توانید سیستم مرکزی دزدگیر خود را به روز رسانی کنید. سنسور تشخیص حرکتی با تعداد مشخصی به فروش می رسند اما چشمی و مگنت دزدگیر بیسیم را می توان به طور جداگانه خریداری و نصب کرد. هر یک از این موارد در تشخیص خطرات مختلفی مثل آتش سوزی یا ورود از طریق پنجره ها، کمک می کنند.

قیمت دزدگیر بیسیم اماکن

یکی از مزیت های خرید دزدگیر بدون سیم منزل، قیمت ارزان تر آن است. به دلیل عدم نیاز به سیم کشی و نصب ساده تر، در هزینه های شما صرفه جویی خواهد شد. قیمت دزدگیر بیسیم سیمکارت خور با سیستم های معمولی متفاوت است. همچنین مگنت و چشمی های اضافی را می توان با طور جداگانه خریداری کرد. با خرید سیستم دزدگیر بدون سیم می توان از بروز خسارات و حوادث بیشتر جلوگیری نمود. نوع برند نیز به روی قیمت دزدگیر اثز دارد. به عنوان مثال برند کروی KERUI سیستم های قیمت مناسبی را ارائه می دهد.

سوالات متداول

  • بین سیستم دزدگیر بدون سیم با سیم دار، کدام یک را انتخاب کنیم؟
    انتخاب نوع دزدگیر به شرایط و نیازهای شما بستگی دارد. معمولاً سیستم های سیم دار برای مناطق بدون آنتن و چند لایه بکار می رود تا ارسال سیگنال از طریق سیم صورت می گیرد اما برای مناطق آنتن دار و بدون فشردگی سیستم بیسیم مناسب است.
  • دزدگیر بیسیم سیمکارت خور مناسب است یا بدون سیمکارت؟
    دزدگیرهای سیمکارت خور امکانات بیشتری به سیستم امنیتی شما اضافه می کنند. به عنوان مثال ارسال پیامک و تماس جزو این امکانات هستند. شما با توجه به نیاز خود یکی را انتخاب کنید.
  • زمانی که اینترنت قطع شود، آیا دزدگیر بیسیم از کار می افتد؟
    معمولاً اغلب این سیستم ها روش های دیگری برای ارسال سیگنال های شان نیز دارند. در نتیجه نباید ارتباطات قطع شود.